پس از آن‌که در چند روز اخیر ارتش ترکیه مواضع نیروهای حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) را مورد حمله قرار داد، تانک‌های این کشور به روستایی در شمال سوریه که تحت کنترل کردها قرار داشت شلیک کرده‌اند.
یگان‌های مدافع خلق، امروز دوشنبه بیست و هفتم ژوئیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش ترکیه به جای هدف قرار دادن نیروهای داعش، مواضع این گروه را هدف قرار داده است.

hawapima
دیده‌بان حقوق بشر سوریه و فعالان کرد نیز ضمن اعلام این خبر گفته‌اند دست‌کم چهار نفر از نیروهای کرد در این حمله زخمی شده‌اند.
پس از سپری شدن مدتی طولانی از جنگ نیروهای ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا با داعش ترکیه که از در اختیار قرار دادن پایگاه هوایی انجرلیک به نیروهای ائتلاف ضدداعش خودداری می‌کرد، بلاخره هفته گذشته با درخواست آمریکا برای استفاده نیروهای ائتلاف از پایگاه انجرلیک موافقت کرد، اما بلافاصله به بمباران مواضع نیروهای حزب کارگران کردستان در کوهستان‌های قندیل پرداخت.

حمله ارتش ترکیه به مواضع کردهای سوریه در حالی ضورت گرفته که نخست وزیر ترکیه روز دوشنبه بیست و هفتم ژوئیه گفت، این کشور آماده همکاری با کردهای سوریه است به شرطی که خطری برای ترکیه ایجاد نکنند.

بیشتر بخوانید

احمد داوود اوغلو گفت ترکیه قصد ندارد نیروی زمینی به سوریه اعزام کند