سخنگوی کمیسیون اصل ٩٠ مجلس از تصویب گزارش فساد در فوتبال با اتفاق آرا در این کمیسیون و ارسال گزارش برای قرائت در صحن علنی مجلس به هیات‌رییسه خبر داد.

«تصویب گزارش فساد در فوتبال در کمیسیون اصل ٩٠»

سخنگوی کمیسیون اصل ٩٠ مجلس از تصویب گزارش فساد در فوتبال با اتفاق آرا در این کمیسیون و ارسال گزارش برای قرائت در صحن علنی مجلس به هیات‌رییسه خبر داد.

«مصطفی افضلی‌فرد» نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اصل ٩٠ مجلس گفت: در جلسه امروز گزارش پرونده فساد در فوتبال توسط رییس کمیته ارتقای سلامت اداری قرائت و به اتفاق آرا به تصویب رسید و اعضا با اتفاق آرا تصویب کردند تا گزارش برای قرائت در صحن علنی مجلس به هیات‌رییسه ارسال شود.

وی ادامه داد: هم‌چنین مواردی از این پرونده که دارای بار حقوقی و قضایی در مورد برخی از افراد است برای رسیدگی به قوه قضائیه ارسال می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ٩٠ مجلس با اشاره به برخی محورهای گزارش پرونده فساد در فوتبال اظهار داشت: یکی از مواردی که موجب بروز مشکلات و معضلات در فوتبال کشور شده اشکالات اساس‌نامه‌ای فدراسیون فوتبال است که فدراسیون در اساس‌نامه‌ای که به تصویب هیات وزیران رسیده تغییراتی را اعمال کرده و این در حالی است که این اصلاحات باید برای تصویب به هیات وزیران ارسال می‌شده است و این کار انجام نشده است و فدراسیون در این‌باره سلیقه‌ای عمل کرده و اصلاحات خود را اعمال و اجرا کرده است.

majles

افضلی‌فرد خاطر‌نشان کرد: همه مدعوین به کمیسیون در جریان بررسی پرونده فساد در فوتبال طی دو سال گذشته اعم از مسوولان وزارت‌خانه‌های اطلاعات، کشور، ورزش و جوانان، ارشاد و هم‌چنین بازیکنان و مربیان، داوران، مدیران باشگاه‌ها و … بر وجود فساد و تبانی در فوتبال متفق‌القول بودند و هیچ‌کس آن را نفی نمی‌کرد و تنها در شدت و ضعف آن اختلاف‌نظر داشتند.

وی افزود:‌ یکی از مواردی که در این‌جا باید به آن اشاره کرد این است که انفعال وزارت ورزش و جوانان در برابر فساد و تبانی است که یک عزم جدی چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی برای مبارزه با فساد وجود نداشته و ندارد.

سخنگوی کمیسیون اصل ٩٠ مجلس اظهار داشت: بر اساس گزارش پرونده فساد در فوتبال اکثریت اعضای مجمع عمومی فدراسیون فوتبال که برای انتخاب رییس فدراسیون حضور دارند زیر‌مجموعه فدراسیون هستند و همین زیرمجموعه‌ها هستند که رییس را انتخاب می‌کنند و این از جمله سازوکار معیوبی است که باعث می‌شود تا مسوولان احساس امنیت کرده و حاشیه امن خوبی داشته باشند و کمتر به تغییر و اصلاح و یا تغییر مدیریت فکر کنند.

افضلی‌فرد با بیان این‌که اعمال و اجرای تصمیمات سلیقه‌ای شرایط موجود را پیش آورده خاطر‌نشان کرد: در مواردی در کمیته استیناف که باید با حضور ۵ نفر از اعضا رای خود را صادر کند تنها با حضور یک نفر از اعضا رای صادر شده و آن یک نفر نیز فاقد تحصیلات حقوقی بوده است که این امر باعث شده تا آرای غیر‌تخصصی و غیر‌فنی صادر شود، از سوی دیگر در مواردی هم که اعضای کمیته استیناف به صورت کامل حضور داشته‌اند آرای این کمیته اجرا نشده و در اجرای آن تعلل و سهل‌انگاری صورت گرفته است. عدم اجرای احکام باعث سقوط و صعود ناعادلانه برخی از تیم‌ها شده است.

وی افزود: ضعف قانون در حوزه قضایی متناسب با تخلفات و جرایم عدم شفافیت مالی در اکثر فعالیت‌ها و ورود افراد غیر‌متخصص در فوتبال، حرکت جهت‌دار برخی رسانه‌های زرد از جمله مواردی است که در این گزارش به آن پرداخته شده که این کار رسانه‌های زرد باعث شده تا آن‌گونه که باید این موضوع در یک فضای سالم و عادلانه و منصفانه مورد بررسی قرار نگیرد و بر اساس ضوابط و مقرراتی که می‌توانست فضای سالمی برای فوتبالمان ایجاد کند و پیش رود و متاسفانه تبانی‌ها در واقع رسانه‌های زرد را هم گرفتار کرده و در نتیجه این حوزه نیز از حوزه‌های آسیب‌زا بوده است.

سخنگوی کمیسیون اصل ٩٠ مجلس اظهار داشت: در بحث رسیدگی به موضوع جعل کارت پایان خدمت فشارهایی از سوی افراد و دستگاه‌های مختلف را شاهد بودیم که این کار انجام نشده و رسانه‌ای نشود و این در حالی است که بهترین خدمت به نظام اسلامی این است که با جرایم در هر موقعیت زمانی و مکانی به صورت قاطعانه و قانونی و بدون ملاحظه برخورد شود و تصویب گزارش برای قرائت در صحن علنی و ارسال از بخش‌های حقوقی آن به قوه قضائیه گام مثبتی در این جهت به شمار می‌رود تا بتواند عامل بازدارنده‌ای باشد تا شاهد تشدید این موضوع نباشیم.

«گران قیمت‌ترین بازیکنان لیگ‌برتر را بشناسید»

باز هم فصل نقل‌و‌انتقالات و باز هم بسته شدن قراردادهایی که رقم‌های آنها نجومی است.

به گزارش خبرآنلاین؛ از زمانی که باشگاه‌ها پول‌های نجومی به بازیکنان فوتبال می‌دهند، یکی از خبرهای مورد توجه ورزش دوستان این است که بازیکنان از باشگاه‌های خود چقدر پول می‌گیرند. امسال هم رقم قرارداد بازیکنان مورد توجه مردم قرار گرفته و می‌خواهند بدانند کدام فوتبالیست‌ها بیشترین پول‌ها را گرفته‌اند.

امسال باشگاه استقلال چند بازیکن بالای یک میلیارد تومان داشته. «مهدی رحمتی» یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان قرارداد بسته و باشگاه هم تعهد داده که پانصد و هفتاد میلیون تومان از طلب نه‌صد میلیونی او را پرداخت کند. «کرار جاسم» هم همان یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان را بسته و البته باشگاه قول داده صد و هفتاد میلیون تومان طلبش را هم بدهد.

رقم قرارداد «امید ابراهیمی» هم مشابه رحمتی و کرار است. به علاوه این‌که بخش قابل‌توجهی از ۴٠ درصد باقی مانده قرارداد فصل گذشته‌اش را دریافت کند. «خسرو حیدری» دیگر بازیکن میلیاردی استقلال است. او با آبی‌پوشان یک میلیارد تومان بسته و باشگاه قول داده ۴٠ درصد باقی مانده طلب فصل قبل را هم بدهد.

rahmati

در باشگاه پرسپولیس اما فقط یک بازیکن میلیاردی وجود دارد. «اومانیا» تنها بازیکن پرسپولیس است که بالای میلیارد می‌گیرد. او با سرخ‌پوشان یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون بسته. «محسن بنگر» هم قراردادش نه‌صد و پنجاه میلیون تومان ارزش دارد که اگر پرسپولیس سهمیه آسیا بگیرد، با پاداش‌هایش بالای یک میلیارد دریافتی خواهد داشت. اما با این حال اومانیا تنها بازیکن سرخ‌پوشان است که حتا اگر پرسپولیس به جای‌گاهی هم نرسد، دست‌مزد میلیاردی می‌گیرد. «رضا نورمحمدی» هم قراردادش نه‌صد میلیون تومان است. «طارمی» و «رضاییان» هم دو بازیکن هشت‌صد میلیونی سرخ‌پوشان هستند که جزو گران قیمت‌های این فصل پرسپولیس محسوب می‌شوند.

سپاهان اما مثل استقلال چندین بازیکن میلیاردی دارد. در سپاهان، «پادوانی» سی‌صد و هفتاد هزار دلار می‌گیرد، «حاج‌صفی» یک میلیارد و سی‌صد میلیون تومان، «خلعتبری» یک میلیارد و دویست میلیون و عقیلی یک میلیارد و صد میلیون تومان. ضمن این‌که «مهدی شریفی» هم به واسطه درخشش در لیگ، توانسته رقم قرارداد خود را به میلیارد نزدیک کند.

نفت تهران امسال قرارداد میلیاردی نداشته اما دو بازیکن این تیم نزدیک به میلیارد می‌گیرند. یکی «سیدجلال حسینی» است که نه‌صد و پنجاه میلیون تومان از نفت می‌گیرد و دومی هم «علیرضا بیرانوند» دروازه‌بان این تیم. البته این دو بازیکن در صورتی که نفت قهرمان آسیا شود یا بتواند در لیگ‌برتر به موفقیتی برسد، با پاداش‌هایشان رقمی بالاتر از یک میلیارد تومان دریافت خواهند کرد.

در سایپا هم «جواد نکونام» نه‌صد و پنجاه میلیون تومان می‌گیرد که با آپشن‌های مختلف در صورت موفقیت تیم، دریافتی‌اش به بالای یک میلیارد تومان می‌رسد. در تراکتورسازی هم سه بازیکن میلیاردی توپ خواهند زد که هر سه آنها خارجی هستند. «موریرا» و «کارلوس کاردوسو» دو بازیکن برزیلی تراکتورسازی سی‌صد و پنجاه هزار دلار دریافتی دارند. اما گران قیمت‌ترین بازیکن تراکتوری‌ها هم «حمزه یونس» است که دریافتی‌اش به علاوه رقم رضایت‌نامه او، هفت‌صد هزار دلار خرج روی دست تراکتورسازی می‌گذارد.

«پناهنده ‌شدن ‌نیمی‌ از ‌ملی‌پوشان ‌هاکی‌ کوبا ‌به ‌آمریکا»

نیمی از بازیکنان تیم هاکی کوبا به آمریکا پناهنده شدند.

به گزارش ایسنا، منابع خبری گزارش کرده‌اند هشت تن از شانزده بازیکن تیم‌ملی هاکی مردان کوبا در جریان رقابت‌های پان آمریکن که در تورنتوی کانادا در حال برگزاری‌ است، به ایالت متحده آمریکا درخواست پناهندگی داده‌اند.

به دلیل حضور نداشتن هشت تن از بازیکنان تیم هاکی مردان کوبا در دیدار با ترینیداد و توباگو، در یک بازی یک‌طرفه ترینیداد و توباگو با نتیجه ١٣ بر صفر به پیروزی رسید.

پیش از این نیز چهار قایقران کوبایی درخواست پناهندگی خود را در جریان برگزار رقابت‌های پان آمریکن اعلام کرده بودند که یکی از آنها دارنده مدال نقره این بازی‌ها بود.

koba

در جریان رقابت‌ها پان‌ آمریکن در سال ١٩٩٩ میلادی نیز هشت تن از ورزشکاران کوبایی به کشور خود بازنگشته بودند.

کشور کوبا از سال ٢٠١٣ محدودیت‌های قانونی را برای مسافرت‌های خارجی شهروندانش برداشت، ولی این اقدام هم سبب مهاجرت ورزشکاران و هنرمندان این کشور در سال‌های اخیر نشد.

با وجود گرم شدن رابطه کوبا و آمریکا در ماه‌های اخیر هنوز هم برخی از ورزشکاران این کشور به آمریکا درخواست پناهندگی می‌دهند.

«چرا غریبه‌ها جوایز لیگ‌برتر را اهدا کردند»

برگزاری مراسم بهترین‌های لیگ‌برتر مانند هر سال با انتقادهای زیادی هم‌راه بود. انتقادهایی که به مدل انتخاب بهترین‌ها وارد شده و البته بسیاری از آنها هم درست به نظر می‌رسد. این‌که چه کسانی به چه بازیکنانی رای دادنده‌اند و چطور شده که در نتایج و نتیجه‌ها همه تیم‌ها منتفع شده‌اند و چطور می‌شود که جایزه اخلاق لیگ‌برتر به تیمی مانند گسترش فولاد می‌رسد. فارغ از همه ایرادهای فنی وارد به مراسم برگزار شده، سازمان لیگ در برگزاری شکلی مراسم هم با مشکلات بسیار زیادی مواجه است. مشکلاتی که اصل مراسم را هم زیر سوال می‌برند. یکی از علامت سوالی‌های مهم مراسم شب گذشته کسانی بودند که در صندلی ردیف اول مراسم بودند. میهمان‌های وی آی پی که برای اهدای جوایز مراسم به بالای سن می‌آمدند و نام‌هایشان هم عنوان می‌شد از چهره‌های آشنایی مانند «حبیب کاشانی» بگیر که معلوم نیست چرا باید جوایز مراسم را اهدا کند تا افرادی با نام‌های آقای تورک، دولت‌آبادی و بانک که افراد آشنایی هم در ورزش نیستند.

kashani

در مراسم‌های مشابه که توسط فدراسیون جهانی برگزار می‌شود استاندارد خاصی برای حاضران در مراسم وجود دارد. هم حاضرین هم کسانی که در صندلی‌های وی آی پی می‌نشینند و البته جوایز را تحویل می‌دهند. مرور مراسم مرد سال فوتبال جهان در سال گذشته که توپ طلا را به «رونالدو» رساند نشان می‌دهد که افرادی چون پله، تیری آنری، کریستین کارمبئو و … کسانی که اسطوره‌های فوتبال هستند برای اهدای جوایز دعوت می‌شوند. در اصل چهره‌هایی آشنا به مراسم می‌آیند تا شان مراسم را بالا ببرند. اما در مراسم شب گذشته‌ای که توسط سازمان لیگ برگزارشد تا چشم کار می‌کرد آدم‌های نا آشنا وجود داشت و جای ستاره‌های فوتبال را پر کرده بود. در مراسمی که حسین کلانی و بهزادی و علی دایی و … غایب بودند افرادی عجیب و غریب مامور شدند تا جوایز را در اختیار بازیکنان قرار دهند.

هر چند به نظر می‌رسد که مراسم و جوایزی که در آن اهدا شده با مشکلات بنیادی مواجه باشد اما به نظر می‌رسد که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هم برنامه‌ای برای برگزاری مراسمی در شان فوتبال ندارند. حضور چهره‌های آشنا روی سن شاید کمک کند که فلان مسوول در سازمان لیگ و فدراسیون و یا حتا قسمتی از سازمان‌های دولتی خوشحال شوند اما همه این‌ها کمک می‌کند که مراسم از کیفیت خود خارج شود.

«اعتراض منصوریان به جوایز بهترین‌های لیگ»

«علیرضا منصوریان» یک روز بعد از تماس اعضای سازمان لیگ مبنی بر انتخابش به عنوان بهترین سرمربی فصل، شاهد اهدای این جایزه به «حسین فرکی» سرمربی سپاهان بود.

قرار بر این بوده که برگزارکنندگان مراسم برای تولید ویدئوی جایزه بهترین سرمربی از منصوریان فیلمی بگیرند اما این اتفاق هرگز رخ نداد چرا که به ظاهر تغییراتی در توزیع جوایز رخ می‌دهد و در نهایت این جایزه به حسین فرکی می‌رسد که با سپاهان قهرمان ایران شده است.

این جایزه، یکی از جنجالی‌ترین بخش‌های توزیع جوایز امسال است که البته با اتهام مهندسی شدن مواجه شده است. در این مراسم، عنوان بهترین هافبک به «آندرانیک تیموریان» رسید حال آن‌که بهترین بازیکن انتخابی (قاسم حدادی‌فر) هم یک هافبک است …

منصوریان درباره این اتفاق می‌گوید: دیشب شب تعامل بود. آقای «تاج» طوری برنامه‌ریزی کرد که دل همه را به دست بیاورد اما از آنها می‌خواهم طوری کار نکنند که به شعور مردم توهین شود.

mansorian

او که این ماجرا گلایه‌مند است، دوست دارد بیشتر رسانه‌ها در این‌باره بنویسند که آیا بهترین‌های فصل پیش او و «یحیی گل‌محمدی» بوده‌اند یا حسین فرکی که البته دومین قهرمانی خود را در به دست آورد. منصوریان می‌گوید: در دو سه نکته من انتقادات شدیدی به انتخاب‌ها دارم؛ اول این‌که «علیرضا فغانی» که فینال جام ملت‌های آسیا را سوت زده چرا نباید در جمع بهترین داوران انتخاب شود؟‌ هر چند که خودش مصاحبه کرده و گفته چون علیه تاج حرف زده به این مراسم دعوت نشده که همین مسئله برای من سوال ایجاد کرد که فغانی کجاست؟ معیار انتخاب بهترین هافبک لیگ چیست؟ خود من در پست هافبک بازی می‌کردم و آیا برای انتخاب بهترین هافبک معیار پاس گل مطرح نبوده است؟ آیا کیفیت بالای بازیکن مطرح نبوده؟‌ آیا نباید الگوی صحیح درست کنیم؟ «ایمان مبعلی» چهل و سه بازی برای نفت انجام داده و بالای بیست پاس گل داده است. از طرف دیگر تیمش جزو ۸ تیم برتر آسیاست و در لیگ سوم شده و به فینال جام‌حذفی هم صعود کرده است. آیا نباید گل‌سازترین هافبک لیگ به عنوان بهترین هافبک انتخاب شود؟ این مسئله برای من جای سوال زیاد دارد و جالب این‌جاست که مبعلی حتا جزو کاندیداها هم نبود.

او درباره انتخاب حسین فرکی هم می‌گوید: باید قبل از هر چیز تبریک بسیار زیادی به استاد خودم حسین فرکی بگویم چرا که او از هفته هشتم در سپاهان کار کرد و توانست تیمش را قهرمان کند. از طرف دیگر من اول راه هستم و تلاش می‌کنم تا بتوانم به موفقیت برسم چرا که نگاه من به این انتخاب‌ها نیست و نگاه من جای دیگری است. من می‌خواهم با جدیت و تلاش اولین مربی لژیونر فوتبال ایران باشم.

«پیکان حکم استیناف را از طریق فیفا پیگیری می‌کند»

مدیر‌عامل باشگاه پیکان گفت: این باشگاه حکم کمیته استیناف را از طریق فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) پیگیری می‌کند.

مدیر‌عامل باشگاه پیکان گفت: این باشگاه حکم کمیته استیناف را از طریق فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) پیگیری می‌کند.

به گزارش ایرنا، کمیته استیناف فدراسیون فوتبال چهارشنبه هفته گذشته پس از سومین بررسی پرونده تیم‌های راه‌آهن و پیکان، حکم به باقی ماندن راه‌آهن در لیگ‌برتر و سقوط پیکان داد.

باشگاه پیکان مدعی بود راه‌آهن به دلیل استفاده غیر‌مجاز از یک بازیکن خارجی در چند مسابقه خود باید به دسته پایین‌تر سقوط می‌کرد، اما در نهایت کمیته استیناف پس از چند بار رفت و برگشت پرونده و درخواست تجدید‌نظر خواهی مجدد، به نفع راه آهنی‌ها حکم داد.

paikan

«محمود شیعی» مدیر‌عامل باشگاه پیکان درباره این حکم گفت: امروز در اطلاعیه‌ای، مواضع خود را درباره این پرونده و حکم کمیته استیناف اعلام خواهیم کرد.

وی افزود: به طور قطع حکم صادر شده را از راه قانونی و از طریق فیفا پیگیری می‌کنیم.

این در حالی است که رییس فدراسیون فوتبال دیشب در پایان مراسم انتخاب بهترین‌های چهاردهمین دوره لیگ‌برتر در جمع خبرنگاران گفت که باشگاه پیکان اعتراضی به حکم کمیته استیناف ندارد و آن را پذیرفته است و نیازی هم به شکایت کردن به فیفا وجود ندارد.

«معروف: به احتمال ٩٩ درصد در ایران می‌‌مانم»

کاپیتان تیم‌ملی والیبال ایران حضورش در لیگ‌های خارجی را بعید دانست و احتمال زیادی می‌‌دهد که لیگ جاری را در ایران بماند.

«سعید معروف» کاپیتان تیم‌ملی والیبال ایران بعد از تمرین صبح امروز در مورد شرایط خودش و تیم‌ملی گفت: پانزده روز استراحت خیلی خوب داشتیم و فکر می‌کنم بعد از مسابقاتی که داشتیم این استراحت نیاز بود. حضور تیم‌ملی «ب» در مسابقات جام ملت‌های آسیا تصمیم بسیار خوبی بود که گرفته شد. در ابتدای تمرین شرایط کمی برای ما سخت است چرا که باید کار بدن‌سازی انجام دهیم تا به شرایط ایده‌آل برسیم و فکر می‌کنم از هفته آینده بتوانیم با نشاط تمرینات را دنبال کنیم تا برای مسابقات پیش‌رو آماده شویم.

او در مورد بازی‌های پیش‌رو تیم‌ملی گفت: در مدت پانزده روز باید یازده مسابقه انجام می‌‌دادیم و تورنمنت سختی در پیش داریم. البته این شرایط برای تمام تیم‌ها وجود دارد. امیدوارم بازی‌های تدارکاتی بتواند ما را در شرایط مسابقه قرار دهد. تیم ایران به طور معمول در بازی‌های اول هر تورنمنت با مشکلاتی روبه‌رو است که امیدوارم در جام‌جهانی این موضوع گریبانگیر ملی‌پوشان نشود و از همان روز اول بتوانیم با برد کارمان را شروع کنیم چرا که مسابقات اول تعیین کننده خواهد بود و اگر بتوانیم کار را با پیروزی آغاز کنیم در ادامه حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت. قبل از مسابقات نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد چرا که جام‌جهانی فرمول خاصی دارد و آماده بودن از نظر بدنی بسیار اهمیت دارد.

marof

معروف شانس ایران برای حضور در المپیک را در گرو تلاش زیاد می‌‌داند: به غیر از جام‌جهانی یک مرحله انتخابی المپیک دیگر هم پیش‌رو داریم. هدفمان این است که در جام‌جهانی سهمیه المپیک کسب کنیم اما شاید صحبت کردن در این مورد خیلی زود باشد. چرا که برخی از تیم‌ها با بیش از صد‌در‌صد توان خود در مسابقات حاضر می‌شوند تا به المپیک برسند. فکر می‌کنم در مسابقات انتخابی دومی که به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود راحت‌تر بتوانیم سهمیه کسب کنیم. کل هدف مجموعه این است که ناکامی‌های قبلی برای رسیدن به المپیک را جبران کنیم و برای اولین بار به المپیک برسیم.

معروف در مورد درخواست ملی‌پوشان از مسوولان گفت: فکر می‌کنم دیگر صحبت کردن در مورد این موضوعات بی‌معنا باشد. در حال حاضر تمرکز فدراسیون و بازیکنان روی مسابقات انتخابی المپیک است. در مورد حواشی به موقع صحبت کردیم اما فقط به المپیک فکر می‌کنیم.

او تصمیمش برای انتخاب تیم سال آینده را هنوز قطعی نمی‌‌داند و می‌‌گوید: هنوز چیزی مشخص نیست. به احتمال ٩٩ درصد در ایران خواهم ماند اما هنوز تیمم را انتخاب نکرده‌ام.

«پایان کار فرنگی‌کاران ایران در تورنمنت لهستان با یک طلا»

در پایان رقابت‌های بین‌المللی جام پیتلاسینسکی لهستان «قاسم رضایی» در وزن ٩٨ کیلوگرم تنها مدال طلای ایران را به دست آورد و «مهدی زیدوند» در روز پایانی در رده پنجم قرار گرفت.

در روز پایانی تورنمنت کشتی فرهنگی لهستان مهدی زیدوند در مسابقه رده‌بندی وزن ۶۶ کیلوگرم با نتیجه ۶ بر یک مغلوب برناتک از لهستان شد و در رده پنجم قرار گرفت.

rezai

به گزارش ایسنا، «محمدعلی گرایی» در ۶۶ کیلوگرم، «مهدی نوری» در ١٣٠ کیلوگرم و «شهاب قوره‌جیلی» دیگر کشتی گیر وزن ١٣٠ کیلوگرم ایران از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

در روز نخست این رقابت‌ها «قاسم رضایی» در وزن ٩٨ کیلوگرم تنها مدال طلای ایران را به دست آورده بود. ضمن این‌که «حمید سوریان» و «محسن حاجی‌پور» در وزن ۵٩ کیلوگرم و «مهدی علیاری» در وزن ٩٨ کیلوگرم نتوانستند صاحب مدالی شوند.

«پیگیری پول‌ بلوکه شده ایران در فیفا»

رییس فدراسیون فوتبال گفت: حدود چهار سال است که برای بازگشت یک میلیون دلار پول‌های بلوکه شده ما در فیفا وکیل گرفته‌ایم و امیدواریم پس از جمع‌بندی‌ هسته‌ای این مهم تحقق یابد.

kafashian

رییس فدراسیون فوتبال در گفت‌و‌گو با خبرگزاری صدا‌و‌سیما درباره حضور تیم فوتسال الخلیج امارات در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا در ایران افزود: هر باشگاهی را که از نام جعلی خلیج استفاده کند به رسمیت نخواهییم شناخت و حتا سال گذشته در رابطه با شیطنت‌های اماراتی‌ها نامه‌ای را به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستادیم.

وی در ادامه گفت: از کی‌روش چندان هم بی‌خبر نیستیم و قرار است هفته آینده به کشورمان بازگردد.

«اعضای هیات‌مدیره باشگاه راه‌آهن مشخص شدند»

اعضای هیات‌مدیره باشگاه راه‌آهن پس از واگذاری به بخش خصوصی مشخص شدند.

مرتضی طلایی، حسن رنگرز، مجتبی یزدانی، محمدجواد کولیوند و محمد محمودی اعضای جدید هیات‌مدیره باشگاه راه‌آهن هستند. هم‌چنین با تصمیم هیات‌مدیره، طلایی به عنوان رییس هیات‌مدیره باشگاه انتخاب شد.

talai

راه‌آهن که با رای کمیته استیناف در لیگ‌برتر ماند، روز گذشته با قیمت ده میلیارد و هشت‌صد میلیون تومان به هلدینگ یزدان کیان‌ آرا واگذار شد.

«پیشنهاد رسمی آلکمار برای شکار بازیکن ایرانی»

باشگاه AZ آلکمار هلند پیشنهاد رسمی خود را برای جذب «علیرضا جهانخبش» به باشگاه NEC نایمخن ارسال کرد.

به گزارش مشرق، پس از قطعی شدن انتقال استیون برگوئیس از تیم AZ آلکمار هلند به واتفورد انگلیس، مسوولان این باشگاه طبق درخواستی که سرمربی تیم‌شان داشت نامه رسمی خود را برای جذب «جهانبخش» به باشگاه NEC نایمخن ارسال کردند.

jahanbakhsh

نامه درخواست رسمی باشگاه آلکمار برای جذب جهانبخش و به هم‌راه قیمت پیشنهادی‌شان در این نامه آمده و قرار است مسوولان نایمخن با توجه به این درخواست، شرایط را بررسی کرده و پاسخ نهایی را بدهند.

این‌که پاسخ اولیه نایمخنی‌ها مثبت باشد و با جدایی جهانبخش موافقت کنند پنجاه، پنجاه است و برای این‌که از فروش این بازیکن ایرانی سود بیشتری نصیب‌شان شود شاید به این درخواست پاسخ منفی دهند تا مسوولان AZ پیشنهاد دیگری ارایه کنند.