«اولین بانوی ایرانی سهمیه المپیک ٢٠١۶ ریو را گرفت»

پرتابگر تیم‌ملی دوومیدانی بانوان ایران سهمیه المپیک و مسابقات جهانی را کسب کرد.

به گزارش ایسنا، «لیلا رجبی» در مسابقات دو‌و‌میدانی جام کازانف موفق به کسب ورودی المپیک ٢٠١۶ ریودوژانیرو برزیل شد.

رجبی در پرتاب وزنه جام کازانف با پرتابی معادل ١٨/٠۴ موفق به کسب ورودی المپیک شد و قهرمان این مسابقات شد.

ورودی مسابقات پرتاب وزنه المپیک ١٧/٨٠ و ورودی مسابقات جهانی ١٧/٧۵ است. رجبی به دلیل مصدومیت در مسابقات قهرمانی آسیا و جایزه بزرگ تایلند شرکت نکرد.

lilarajabi

پیش از این «رضا قاسمی» و «حسن تفتیان» در همین رقابت‌ها نیز رکورد ورودی دوی ١٠٠ متر المپیک و مسابقات جهانی را کسب کرده بودند.

حسن تفتیان در فینال ١٠٠ متر با زمان ١٠/١٠ با کسب مدال طلا و شکستن رکورد ایران راهی المپیک شد.

رضا قاسمی نیز با زمان ١٠/١۴ در دور مقدماتی و ١٠/١٢ در همین ماده مدال نقره این مسابقات و ورودی المپیک را به دست آورد.

«فتح‌اله‌زاده: استقلال در حد قهرمانی نیست»

مدیر‌‌عامل سابق استقلال می‌گوید تا زمانی که رییس‌جمهور یا رییس مجلس شورای اسلامی در موضوع خصوصی‌سازی دخالت نکنند دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی سازی واگذار نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «علی فتح‌اله‌زاده» در حاشیه‌ نشست خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی با حضور مدیران باشگاه‌ها گفت: تا زمانی که در ورزش به صحبت‌های کارشناسان توجهی نکنیم چنین معضلاتی به وجود می‌آید. بعید می‌دانم که در این جلسه به راه‌کار مناسبی برسیم. تا زمانی که رییس‌جمهور یا رییس مجلس شورای اسلامی در این جلسات حضور نداشته باشند به نتیجه‌ای نخواهیم رسید، چرا که آنها از قدرت اجرایی مناسب برخوردار هستند.

مدیر‌‌عامل اسبق آبی‌پوشان پایتخت درباره عمل‌کرد این تیم در فصل نقل‌و‌انتقالات نیز خاطر‌‌نشان کرد: استقلال در این فصل عمل‌کرد بدی نداشت. این‌گونه تیم‌ها باید در ترکیب‌شان از بازیکنان ستاره استفاده کنند تا هو‌اد‌ا‌ران به واسطه آنها به ورزشگاه‌ها بیایند و تشویق کنند. بازیکنانی مانند «فرهاد مجیدی» و … که همیشه در لحظات حساس عمل‌کرد درخشانی داشته‌اند، اما این استقلال در حد قهرمانی نیست.

fatholazadeh

وی درباره حاشیه‌های به وجود آمده مبنی بر پوشیدن پیراهن شماره ٧در ‌استقلال افزود: با توجه به روحیات فرهاد مجیدی خوش‌قلب بودن و هوشمندی او هیچ‌وقت مانع از پوشیدن این پیراهن توسط کسی نمی‌شود، این پیراهن را باید کسی بپوشد که خوش‌تکنیک و خوش اخلاق باشد. «کرار» هم بازیکن خوش‌تکنیک و خلاقی است، اما بازیکنی در سطح فرهاد مجیدی باید این پیراهن را بپوشد که در حال‌ حاضر بازیکنی در استقلال وجود ندارد. استقلال امسال بهتر از رقیب خود عمل کرده، اما هنوز جا برای پیشرفت وجود دارد.

فتح‌اله‌زاده ا‌دا‌مه‌ داد: در سال‌های بعد به طور حتم بازیکنی در سطح فرهاد مجیدی به این تیم اضافه می‌شود و این پیراهن را می‌پوشد. در حال‌ حاضر هم «سجاد شهباززاده» چنین قابلیتی را دارد و می‌تواند در سال‌های آتی این پیراهن را بپوشد.

مدیر‌عامل سابق استقلال در پاسخ به این پرسش که چه زمانی به استقلال بر می‌گردد؟ گفت: سال آینده به این تیم باز می‌گردم.

فتح‌اله‌زاده در پاسخ به این سوال که چرا برندهای ورزشی تجاری به ایران نمی‌آیند؟ اظها‌ر کرد: برندهای بزرگ زمانی که در پیراهن تیمی تبلیغ می‌کنند انتظار دارند در آن کشور نیز فعالیت کنند، اما در حال‌ حاضر چنین زمینه‌ای در کشور ما وجود ندارد.

مدیر‌عامل سابق آبی‌پوشان درباره اهلیت افراد حاضر در خصوصی سازی این دو تیم، گفت: اگر قرار بر تایید اهلیت تمامی مدیر‌عاملان باشد آن‌وقت هیچ مدیری در ایران نخواهیم داشت. نباید بیش از این در این زمینه حساس شویم و بگذاریم کارها سریع‌تر انجام شود.

«مدیرعامل وقت مس دو سال محروم شد»

کمیته اخلاق فدراسیون رای مرتبط با تبانی باشگاه مس کرمان را اعلام کرد.

meskerman

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، «علی‌اکبر محمدزاده» رییس کمیته اخلاق در خصوص این پرونده گفت: پس از بررسی پرونده و جزییات پرونده مرتبط با تبانی باشگاه مس کرمان، دیوان حکمیت کمیته اخلاق مدیر‌عامل وقت باشگاه مس کرمان را به دلیل اقدام به شروع تبانی به مدت ٢ سال از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال در کشور محروم و به پرداخت مبلغ دویست میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

وی ادامه داد: هم‌چنین در خصوص (م.ن) فرد متخلف به لحاظ خدشه وارد کردن به تمامیت و حیثیت فوتبال کشور به صورت مادام‌العمر از هرگونه فعالیت و حضور در تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال در کشور محروم شد.

رییس کمیته اخلاق در پایان تاکید کرد: البته در خصوص اصل موضوع تبانی در باشگاه مس کرمان، با عنایت به ابعاد گسترده و لزوم تحقیقات هر چه بیشتر، پرونده مفتوح خواهد بود و پس از مشخص شدن همه جزییات، نتیجه نهایی این پرونده از طریق سایت رسمی فدراسیون اعلام خواهد شد.