«١٠ میلیارد از بدهی‌های زنجانی به خزانه بر‌می‌گردد»

راه‌آهن در آستانه فروش به یکی از دو شرکتی است که برای خریدش اقدام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ باشگاه راه‌آهن تنها ٢۴ ساعت بعد از ماندن در لیگ‌برتر در آستانه فروش است. یک شرکت آرایشی بهداشتی که قرار بود با «علی دایی» بیاید و راه‌آهن را بخرد به هم‌راه یکی دیگر از شرکت‌های تجاری آماده‌اند تا تیم را با قیمتی بیش از ١٠ میلیارد تومان بخرند و آماده حضور در لیگ‌برتر شوند. کادر مدیریتی و مربیان این تیم می‌مانند و از این انتقال بیش از ١٠ میلیارد تومان به حساب خزانه واریز می‌شود. عددی که اگر چه رقم کوچکی از بدهی‌های «بابک زنجانی» است اما باز قسمتی از سرمایه‌های کشور را بر‌می‌گرداند. پول‌هایی که پول نفت کشور بوده‌اند و دادستانی با تلاش بسیار توانست از آن صیانت کند.

zanjani

«آتیلا حجازی: دشمنان قسم خورده پدرم هنوز در باشگاه هستند»

«آتیلا حجازی» تاکنون حداقل ده بار درباره رد پیشنهاد مربیگری در استقلال تهران توضیح داده و ما هم ده بار قانع نشدیم!

خبرورزشی نوشت: این مرتبه برای یازدهمین بار با فرزند زنده‌یاد «ناصر حجازی» تماس گرفتیم که بالاخره آتیلا توانست با توضیحات جالب خود ما را قانع کند!

می‌دانیم سوالی تکراری است اما باز هم ناچاریم بپرسیم که چرا پیشنهاد مربیگری در استقلال را رد کردید؟

یعنی باز هم باید توضیح بدهم؟!

شنیدیم وقتی داشتی برای مذاکره با «پرویز مظلومی» به دفتر باشگاه استقلال می‌رفتید، جلوی در چندتا بوقچی جلوی تو را گرفته و تهدیدت کردند!

نه، این طوری‌ها نبوده است. من پسر خدا بیامرز ناصر حجازی هستم و از تهدید ۴ تا بوقچی هم نمی‌ترسم؛ ضمن آن‌که اگر بخواهم ۵برابر این آدم‌ها و بوقچی‌ها را می‌توانم با خودم این طرف و آن طرف ببرم.

پس ماجرا چه بوده؟

آقای مظلومی نسبت به من لطف داشته و دارد. به خود ایشان هم گفتم که یک‌سری دلایل دارم و شرایط را برای همکاری مناسب نمی‌دانم.

می‌گویند به خاطر آن‌که دستیار اول نبودی و «مجید صالح» به استقلال آمده قهر کردی و…

نه! بحثی در مورد دستیار اول، دوم و سوم نشد. خیلی حرف‌ها این مدت مطرح شده است که صحت ندارد. برخی‌ها هم گفتند مظلومی برای هم‌راه کردن سکوها پسر حجازی را می‌خواهد به استقلال ببرد.

hejazi

مگر غیر از این بوده است؟!

مگر من در مس کرمان و آلومینیوم هرمزگان با آقای مظلومی نبودم؟ آیا قرار بود سکوهای کرمان و بندرعباس به نفع ما شود؟ این چه حرفی است؟!

خب خودت شفاف بگو ماجرا چیست؟

من ۴ سال است که دارم با پرویز مظلومی زندگی می‌کنم. اگر هم امروز سکوت کرده و نمی‌خواهم با حرف‌هایم برای استقلال حاشیه درست کنم به خاطر مظلومی است. هم من و هم خانواده‌ام دوست داریم او در استقلال موفق شود و این آرزوی قلبی ماست.

نگفتی با دستیاران مظلومی که مشکلی نداری؟

سیروس دین‌محمدی، محمد نوازی و فرزاد مجیدی دوستان صمیمی‌ام هستند. با حسین ترابپور و مهدی ارژنگی‌نیا هم در کرمان و بندرعباس هم‌اتاق بودم؛ چه مشکلی می‌توانم با آنها داشته باشم؟ دوست دارم این کادر سالم و پاک در استقلال موفق باشد. هم‌چنین از مسوولان تقاضا دارم فرصتی که در اختیار کادر قبلی قرار دادند در اختیار مظلومی هم بگذارند. آقایان ۲ سال به «قلعه‌نویی» فرصت دادند حالا همین فرصت را باید به مظلومی بدهند.

هم‌چنین عنوان می‌شود که یکی دیگر از دلایل عدم پذیرش پیشنهاد مظلومی، نتیجه نگرفتن احتمالی استقلال در لیگ پانزدهم بوده؟

بله، من جو باشگاه استقلال را خیلی صاف و صادقانه ندیدم. آدم‌هایی داخل باشگاه هستند که خواهان موفقیت مظلومی نیستند!

می‌شود بگویی چه کسانی؟!

دشمنان قسم خورده مظلومی و حجازی در باشگاه حضور دارند و خط و خط بازی آقایان هنوز وجود دارد.

تمام دلایل تو برای پاسخ منفی به استقلال همین بود؟

نه، ۲ دلیل دیگر هم دارم که به خاطر مظلومی اجازه بدهید عنوان نکنم. متاسفانه بوقچی‌ و بوقچی‌بازی حرف اول و آخر را می‌زند.

به عنوان سوال آخر مشکلی با «بهرام افشارزاده» که نداری؟

نه، ایشان از مدیران باسابقه، خوش‌نام و کاربلد فوتبال ایران است و احترام خاصی برای آقای افشارزاده قائل هستم.

«مایکل اومانا برای جدایی از پرسپولیس به ایران سفر کرد»

یک سایت خبری کاستاریکایی از سفر «مایکل اومانا» مدافع ملی‌پوش این کشور به ایران برای جدایی از پرسپولیس خبر داد.

omana

به گزارش خبرنگار مهر، مایکل اومانا که روز سه‌شنبه از کاستاریکا به ایران سفر کرد و روز چهارشنبه وارد تهران شد، سوژه یک سایت خبری در کاستاریکا شده است. این سایت در گزارشی درباره سفر اومانا به ایران نوشت: مایکل اومانا روز سه‌شنبه برای جدایی از باشگاه پرسپولیس و پیدا کردن یک باشگاه جدید به ایران سفر کرد. اومانا به هم‌راه «خوزه لوئیز رودریگز» نماینده خود به ایران رفت تا با پرسپولیس به توافق برسد.

در ادامه این گزارش آمده است: هر چند اومانا سال خوبی را در تیم قرمز داشت ولی دست‌مزدش در ماه‌های اخیر به تعویق افتاد. پرسپولیس یکی از محبوب‌ترین باشگاه‌های ایران است ولی شرایط اقتصادی خوبی ندارد و حتا این اواخر برای حل این مشکل تصمیم به فروش آن گرفته‌اند. در هر صورت اگر اومانا بتواند از پرسپولیس جدا شود چند پیشنهاد دیگر برای بازی در خارج از کشور دارد.