«محمد حاج رسولی‌ها» مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر، تاثیری در افزایش حجم ذخایر سدهای کشور نداشته، گفته است: علت اصلی وقوع سیل اخیر و خسارات ناشی از آن، تصرف و تغییر اراضی در حریم و بستر رودخانه‌ها، وضعیت پوشش گیاهی و شدت بالای بارندگی بوده است.

3

خبرگزاری دولتی «ایرنا» روز پنج‌شنبه اول مرداد ماه گزارش داده است، محمد حاج رسولی‌ها در خصوص تاثیر بارندگی‌های روزهای اخیر در میزان ذخایر سدهای ایران، گفته است: در بسیاری از موارد سیلاب‌های رودخانه‌ای تاثیر مطلوبی در افزایش میزان ذخایر سدها دارند، اما سیلاب‌های اخیر از این نوع نبوده است.

بنابه این گزارش، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، با تشریح علت وقوع سیل اخیر در ارتفاعات استان تهران و مازندران، عوامل مختلفی از جمله تصرف در حریم و بستر رودخانه‌ها، وضعیت پوشش گیاهی، تغییر اراضی در بستر و حریم رودخانه‌ها و شدت بالای بارندگی را سهیم دانسته که مهم‌ترین آن‌ها را دخل و تصرف‌ها عنوان کرده است.

«محمد حاج رسولی‌ها» با بیان اینکه ایران جزو ١٠ کشور حادثه‌خیز جهان به شمار می‌رود، افزوده است: با توجه به تغییر اقلیم در جهان و منطقه، میزان خسارات ناشی از خشک‌سالی و سیلاب در کشور در حال افزایش است.
مطالب مرتبط

«مرگ ۵ نفر و مفقود شدن سرنشینان ٢۵ خودرو در اثر سیل در جاده چالوس»