«سرخابی‌ها با مزایده واگذار نمی‌شوند»

رییس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این‌که شاید واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از طریق مزایده نباشد از تعیین شیوه این کار تا قبل از شروع لیگ‌برتر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «میرعلی اشرف عبداله پوری حسینی»  با بیان این‌که در ابتدای مرداد‌ماه دو ماه تنفس واگذاری باشگاه‌های سرخ‌آبی‌ها به پایان خواهد رسید، گفت: به زودی مهلت تعیین شده برای معلق ماندن مزایده به پایان می‌رسد و اگر دولت و مجلس شورای اسلامی مطلب خاصی در این‌باره داشته باشند و در قالب قانون آن را به سازمان خصوصی‌سازی ارایه کنند، انجام خواهیم داد، در غیر این‌صورت در راستای همان قانون سابق عمل می‌شود.

رییس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: خصوصی‌سازی مصوبه مجلس و قانون رسمی کشور است که سازمان خصوصی‌سازی تاکنون به اجرای آن اقدام کرده و از این پس نیز همان روند را ادامه خواهد داد، با این حال اگر مقام مسوولی دستور دهد این قانون اجرا نشود، دستور وی برای سازمان خصوصی‌سازی حجت بوده و انجام خواهیم داد.

sorkhabi

پوری حسینی اظهار داشت: وظیفه قانونی سازمان خصوصی‌سازی، واگذاری استقلال و پرسپولیس و همه باشگاه‌های دولتی است مگر این که کسی این وظیفه را از دوش سازمان بردارد.

وی با تاکید بر این‌که برنامه واگذاری با شروع مرداد‌ماه اعلام خواهد شد، گفت: شاید واگذاری این باشگاه‌ها از طریق مزایده نباشد و راه دیگری در پیش گرفته شود، ولی به طور کلی تا قبل از شروع لیگ شیوه واگذاری اعلام خواهد شد. شیوه‌های واگذاری نیز در قانون گفته و به سازمان اذن داده شده تا یک راه را برای این امر برگزیند.

پوری حسینی در مورد طرح دوفوریتی که در دستور کار مجلس قرار گرفته بیان داشت: این طرح در خصوص تغییر نحوه واگذاری است ولی هنوز تصویب و قانون جدیدی به سازمان ابلاغ نشده است.

رییس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به سوال ‌که آیا سازمان خصوصی‌سازی برای واگذاری باشگاه‌ها از راه مذاکره با شرکت‌های دارای اهلیت اقدام خواهد کرد یا خیر گفت: ممنوعیتی برای واگذاری از طریق مذاکره وجود ندارد ولی سازمان تمایلی به این شیوه ندارد البته اگر روزی تصمیم به این کار گرفته شود غیر‌قانونی نیست ولی در حال حاضر بنا بر این کار نیست.

«عزت‌اللهی به تیم فوتبال روستوف پیوست»

بازیکن ملی‌پوش ایران که فصل گذشته در تیم اتلتیکومادرید به میدان رفته بود، با عقد قرارداد رسمی به تیم روستوف روسیه پیوست.

به گزارش خبرگزاری مهر، «سعید عزت‌اللهی» هافبک پیشین تیم‌های ملوان بندرانزلی و تیم جوانان اتلتیکومادرید که به هم‌راه پدرش به روسیه سفر کرده است، با مسوولان تیم روستوف به توافق رسید تا فصل آینده برای این تیم به میدان برود.

elahiezat

عزت‌اللهی که از باشگاه پرسپولیس هم پیشنهاد هم‌کاری داشت، در نهایت با توجه به علاقه «قربان بردیف» سرمربی ترکمنسانی روستوک به عمل‌کردش، ترجیح داد دوران فوتبالی‌اش را در این باشگاه روسی ادامه دهد.

در حال حاضر «سردار آزمون» هم به عنوان بازیکن قرضی در تیم روستوف بازی می‌کند و سعید عزت‌اللهی دومین ایرانی است که به این تیم روسی پیوسته است.

«عابدینی: نباید به خاطر مشکل حق پخش گریه کنیم»

عضو هیات‌رییسه سازمان لیگ‌برتر با بیان این‌که نباید به خاطر مشکل حق پخش فوتبال گریه کنیم، گفت: صدا‌و‌سیما نسبت به فوتبال و لیگ‌برتر موضع‌گیری دارد.

«امیر عابدینی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار مهر، درباره مشکل حق پخش تلویزیونی و تهدید کنفدراسیون فوتبال آسیا به حذف ایران از لیگ قهرمانان آسیا با بیان مطلب فوق اظهار کرد: پیشنهاد من به فیفا این است که پولی را که از هفت، هشت نفر عضو اصلی خود به اتهام رشوه گرفته است، به باشگاه‌های ایرانی بدهد تا مشکل ما هم حل شود! در واقع به نظر شما باید در این فوتبال که شصت مدعی دارد چطور تصمیم گرفت؟

abdini

وی افزود: وقتی ما خودمان در داخل کشور نمی‌توانیم تعامل کنیم، مشخص است که کنفدراسیون فوتبال آسیا هم سو‌استفاده می‌کند. کشورهای منطقه هم که بدشان نمی‌آید ما عقب بمانیم.

عضو هیات‌رییسه سازمان لیگ یادآور شد: حالا که آقای «روحانی» فرصت پیدا کرده است، به هنجارهای اجتماعی هم فکر کند. ما ناهنجاری بزرگ سیاسی را پشت‌سر گذاشتیم و الان باید به فکر داخل کشور و ایجاد شرایط خوب اقتصادی باشیم. در واقع باید در این شرایط به ورزش هم رسیدگی شود. یک بخش از این رسیدگی هم این است که مشکل دستگاه‌های اجرایی مرتبط در ورزش حل و کارها قانون‌مندتر شود.

عابدینی تاکید کرد: ورزش باید از این رابطه‌ها بیرون بیاید. آن‌چه فوتبال ما را نابود کرده است، همین رابطه‌هاست. رابطه وزارت ورزش با اشخاص خاص و رابطه اشخاص خاص با افراد خیلی خاص‌تر! الان شرایطی است که رییس‌جمهور باید تنش‌زدایی کرده و تعامل و توافق بین اجزای ورزشی را برقرار کند.